126

Architektura mostów

deweloper (16)Na komputery amiga i wczesne pecety takie jak 386 czy 486 była dostępna gra polegająca na budowaniu mostów. Gracz miał do dyspozycji określoną ilość elementów i musiał z nich ułożyć konstrukcję, która po tym, jak czas dobiegł końca musiała wytrzymać przejazd pociągu.

Gra wciągnęła mnie umiarkowanie. Nie wiem, na ile odwzorowana w niej była fizyka (biorąc pod uwagę, że było to mniej więcej dwadzieścia lat temu podejrzewam, że nie za dobrze) ale im bardziej chaotyczna była architektura moich mostów tym większe były szanse, że pociąg przejedzie na drugą stronę dając mi możliwość przejścia do drugiego etapu. Wszelkie próby uporządkowania elementów, nadania im kształtu zbliżonego do mostów znanych mi z prawdziwego świata, prowadziły za każdym razem do zawalenia się budowli.
Myślę jednak, że sam pomysł był znakomity. Od dawna nie gram już w gry komputerowe, ale gdybym znalazł nowszą, bardziej dopracowaną wersję tej o której mówię, z przyjemnością postawiłbym kilka mostów. A może sam ją kiedyś stworzę?

Ciekawe wpisy o budownictwie i nieruchomościach:

About the author:

Tags: przeszczep łąkotki warszawa, geodeta głogów cennik, usuwanie graffiti toruń, tanie taxi legnica, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, rodogosz ogrody, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, etykiety inspekcyjne z datą, Usuwanie owłosienia żary, balayage fryzjer kraków, fluorokrzemian glinu

sprzedaż zestawów igłofiltrów, laweta Golub-Dobrzyń, Tanie meble ogrodowe jak technorattan hitem na polskim rynku, wypożyczalnia igłofiltrów stalowych, Umywalka Simas Flow 39,5x50cm FL15, płytki łazienkowe Apavisa, Umywalka Simas Arcade 37x28 cm AR035, usługi dźwigowe żagań, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, Listwa oświetleniowa mardom mdb100